השמש במזלות

מזל השמש הוא מה שנהוג לכנות ״המזל שלנו״. הסיבה שמזל השמש פופולרי יותר ממזל הירח ומזל האופק, נובעת בעיקר מכך שאין צורך
להוציא מפה אסטרולוגית כדי לדעת אותו. השמש עוברת בין המזלות בתאריכים קבועים וידועים מראש ולכן רק על פי תאריך הלידה, אותו
כולנו יודעים, אפשר לדעת מה מזל השמש שלנו. מזל השמש גם נחשב למזל מאד דומיננטי בקביעת האישיות שלנו, אבל הוא לא בהכרח
המזל הדומיננטי ביותר. לעיתים דווקא מזל הירח, מזל האופק או מזל אחר במפה, יהיו דומיננטיים יותר ממזל השמש.

מבחינת התמהיל האנושי שלנו, מזל השמש מייצג את האישיות שלנו, האופי, האגו, הפרסונה, הדימוי שלנו בעיני מעגל האנשים הרחב
הסובב אותנו (הדימוי הציבורי נקבע יותר בהתאם לרום השמיים). כמו כן מזל השמש משפיע על השאיפות והרצונות שלנו ואיך נפעל כדי
להשיגם.

שמש בטלה Aries

אש, יוזם, Ari

בנות ובני מזל טלה הם מנהיגים, מובילים, יזמים, בעלי בטחון עצמי ומלאי חיות. הם אמתיים, כנים, ישירים, לא סובלים העמדות פנים. הם אנרגטיים, חייבים פעילות גופנית, תנועה ותזוזה מתמדת. הם אסרטיביים, תובעניים, יודעים להזיז דברים ולגרום להם לקרות אבל גם יכולים להיות חסרי סבלנות ולרצות שהכל יקרה עכשיו. אנשי טלה עומדים לצדם של החלשים ולוחמים עבורם. הם אוהבים את המשפחה שלהם ונאמנים לה. ברמה זוגית הם זקוקים לפרטנרים חזקים שיכולים לעמוד מולם, שיכולים לעמוד בקצב שלהם ולהתחבר לאנרגיות הגבוהות שלהם, וחשוב להם להרגיש שהם אהובים ומוערכים. במסלול הנמוך יש להם ווליום גבוה מדי, הם לא רגישים ולא יודעים מתי לעצור. במסלול הגבוה הם פה בשביל להעיר את העולם. יש סיכוי שהם יעשו את זה בצורה שתרגיז אחרים, אבל בגלל שזה יגיע מתוך אהבה כנה ורצון
להביא ערכים של צדק, שוויון ואמת, דרכם תתקבל ותצלח

שמש בשור Taurus

אדמה, קבוע, Tau

בנות ובני מזל שור הם יציבים, איטיים, עדינים וביישנים. הם אוהבים את משפחתם וחבריהם, נאמנים, אמינים ומהימנים. הם אוהבים את ההנאות הפשוטות של החיים, ויכולים לשאוב הנאה מרובה מלהיות בבית עם התה והלימון והספרים הישנים (השיר הזה של אריק איינשטיין נכתב ללא ספק על אנשי מזל שור). הם אוהבים הרגלים ושגרה וסולדים משינויים עד כדי כך שינסו להימנע מהם בכל מחיר, גם כשזה לא לטובתם. הם אוהבי מוזיקה וטבע. הם חווים את העולם דרך חמשת החושים שלהם ונהנים מאד מאוכל גורמה, משוקולד. אנשי שור אוהבים את הדברים שלהם. זה לא אומר בהכרח שהם חומריים, אלא יותר סנטימנטליים. הם לא צריכים הרבה בהכרח אבל הם קשורים למה שיש להם. הם כן זקוקים לביטחון ויציבות פיננסיים, אוהבים להיות מסודרים עם הכספים וההשקעות שלהם ויודעים לעשות בהם סדר. במסלול הנמוך יש הצמדות לחומר ותחושה מתמדת של חוסר בטחון כלכלי וקיומי. במסלול הגבוה הם סידהארתא בודהה, שהיה בן מזל שור, בן מלך, שלמד לשחרר את האחיזה בחומר ולסמוך על העולם.

שמש בתיאומים Gemini

אוויר, משתנה, Gem

בנות ובני מזל תיאומים הם מהירים, אינטלקטואליים, סקרנים, חברותיים, חדי הבחנה, מורים ומספרי סיפורים. הם מאסטרים בתקשורת, יכולים לדבר על כל דבר עם כל אחד, ובעלי כישורי כתיבה ודיבור מעולים. הם זקוקים לגירויים ואתגרים מנטליים בלתי פוסקים, אוהבים ללמוד על הרבה נושאים, צרכני אינפורמציה מגוונת ובעלי חוש אמנותי מפותח וסטייל מסוגנן. אנשי תיאומים חווים את העולם דרך הראש שלהם, ולרוב יש להם הרבה מאד רעש בראש. מצד אחד, הם יכולים לבדר את עצמם עם מחשבותיהם, מצד שני, הרעש מסיח את דעתם ומפריע להם להתרכז, לקבל החלטות ולזכור איפה הם שמו את הדברים שלהם. הם אוהבים שינויים והפתעות ויש להם זיק ילדי בעיניים. הם מאד אוהבים ילדים ויש בהם משהו שנשאר תמיד ילדי – הם אוהבים לשחק, בכל גיל. הם אמתיים, ישרים וכנים. ברמה זוגית הם לרוב לומדים להיות נאמנים אחרי הרבה קשרים. המסלול הנמוך הראש מנהל אותם ודעתם מוסחת, הם מדברים הרבה בלי חיבור ללב. במסלול הגבוה הם לומדים להשקיט את
הראש, לדבר מהלב, לדבר במידה ולהקשיב.

שמש בסרטן Cancer

מים, יוזם, Can

בנות ובני מזל סרטן הם רגישים וחווים את החיים דרך הרגש. הם אוהבים להיות בבית, אוהבים בתים, יש להם טעם משובח באופן כללי ובמיוחד לגבי עיצוב בתים. הם  אינטואיטיביים, יש להם תחושות בטן חזקות והם פועלים על פיהן. הם זקוקים לחיבור חזק עם אנשים, ומהווים חברים אוהבים, נפלאים ונאמנים. לאנשי סרטן חיבור עמוק לחוויה האנושית. הם חשים בסבל האישי והקולקטיבי ולפעמים סוחבים אותו עמם. לכן, החוויה האנושית שלהם אינה פשוטה, אבל יש בה פוטנציאל התפתחות רוחנית גבוה מאד (הדלאי לאמה הוא סרטן כפול עם שמש ואופק בסרטן). אנשי סרטן מרגישים חוסר נוחות תמידית וצריכים לעטוף את עצמם בבדים רכים ונעימים כדי להרגיש נח. יכולה להיות להם נטייה להתבכיין. ישנם סרטנים בעלי קליפה קשה מבחוץ ורק מי שמכיר אותם מקרוב זוכה לדעת עד כמה הם רכים ורגישים מבפנים. באופן פרדוקסלי הם יכולים להיתפס כאנשים קרים. לאנשי סרטן יש אנרגיה גבוהה מאד לעשיה. הם אנשי עסקים מעולים, מוכשרים וטובים בכל מה שהם עושים וגור־ מים לדברים לקרות. חשוב להם להרגיש נח עם האנשים שהם עובדים אית ם. במסלול הנמוך הרגשות שלהם מנהלים אותם והם מכונת תגובה רגשית.במסלול הגבוה – הם לומדת לתת מקום לרגש ולא להיות מופעלים על ידו.

שמש באריה Leo

אש, קבוע, Leo

בני ובנות מזל אריה הם מנהיגים, מובילים וכריזמטיים. כמו שהשמש מאירה את העולם, הם מאירים את החדר ברגע שהם נכנסים אליו. הם מאד יצירתיים וססגוניים, אוהבים לחגוג את החיים, אוהבים אור וצבעים, אוהבים להתלבש יפה ולבלות ואוהבים להיות במרכז הבמה והעניינים. הם נדיבים ובעלי לב רחב. הם אוהבת משפחה וילדים, יש להם חיבור לילד הפנימי והם מקרינים המון שמחה ואופטימיות – כיף להיות במחיצתם. הם רומנטיים, מלאי תשוקה והחיים שלהם יכולים להתאפיין בדרמ־ טיות. למרות שהם מקרינים המון ביטחון כלפי חוץ, אנשי אריה זקוקים להרבה תשומת לב והערכה מהסביבה. למעשה, הם אינם בטוחים בעצמם כפי שזה נראה. במסלול הנמוך הם מייצרים דרמות כדי לקבל תשומת לב מהסביבה. במסלול הגבוה – הם יודעת לתפוס את המקום המרכזי שלהם ומרגישים עם זה מצוין.

שמש בבתולה Virgo

אדמה, משתנה, Vir

בנות ובני מזל בתולה הם חכמים, אנליטיים, מסודרים, מאורגנים ופרגמטיים. הם בעלי יכולת הבחנה דקה ותשומת לב לפרטים הקטנים. יודעים לדאוג לעצמם ולאח־ רים, מאד חברותיים ואוהבים לעזור. הם מאד אינפורמטיביים, יש להם המון ידע והם אוהבים ורוצים לחלוק אותו עם אחרים. הם רק צריכים ללמוד לוודא שאחרים מעו־ ניינים לקבל מהם אינפורמציה לפני שהם חולקים אותו. בנות ובני מזל בתולה הם פה בשביל אחרים, בשביל האנושות, הם רוצים להיות בשירות לעולם. כדי להיות מאושרים הם חייבים להרגיש שהם מועילים. הם מאד ספציפיים ובררנים בבחירות שלהם, שואפים לשלמות בכל מה שהם עושים, ויכולה להיות נטייה לביקורתיות לעצמם ולאחרים. הם רואים מה שפגום בכל דבר, ורוצים לתקן אותו. ראיית כל הפגמים הופכת אותם למעט חסרי ביטחון. לבנות ובני מזל בתולה יש שאיפה לטהרה של הגוף, הנפש, הראש, התודעה. הם עוסקים רבות בניקיון ויצירת מרחב נקי, בתזונה בריאה, בתוספי תזונה, בצמחי מרפא ובניקיונות מיצים. במסלול הנמוך – לא משנה כמה הם עושים, הם תמיד מרגישים שהם לא עושים מספיק, שהם לא טובים מספיק, המון ביקורת עצמית. במסלול הגבוה – הם מבינים שהמושלם אינו מושלם, נהנים
מעצם הנתינה שלהם לעולם ויודעים להעריך את עצמם.

שמש במאזניים Libra

אוויר, יוזם, Lib

בני ובנות מזל מאזניים הם אנשים בעלי קסם אישי, פופולריים, משכיני שלום, אנשי מערכות יחסים. הם אוהבים להכליל את כולם בכל מה שהם עושים וחשוב להם שכולם יסתדרו טוב אחד עם השני, שכולם יהיו מרוצים ושכולם יאהבו אותם. הם בעלי חוש אסתטי מפותח, אמנותיים ויצירתית. הם לא אוהבים לדבר על עצמם, מעדי־ פים לדבר על אחרים. הם יכולים לראות כל סיטואציה מכל הכיוונים וההיבטים האפשריים, מה שמקנה להם ראיה מאד היקפית. יחד עם זאת, בגלל שעבורם כל פרספק־ טיבה היא ברת תוקף, יש להם מיליון נקודות מבט בו זמנית ולפעמים זה מבלבל ומקשה על קבלת החלטות. לכן הם אוהבים להיות עם שותפים שמחליטים עבורם, לפחות בדברים מסוימים. הם חזקים ורגישים בו זמנית. מאד חשוב להם להיות במערכות יחסים זוגיות, ויכולה להיות להם נטייה לרצות את האחר, לחפש הרמוניה בכל מחיר ולאבד את עצמם בקשרים שלהם. למרות הרצון שלהם לרצות, הם אוהבים להתווכח בשביל הכיף. מסלול נמוך – חיפוש הרמוניה חיצונית, בלבול, הסחת דעת מהאחרים, מהחוץ. במסלול הגבוה – הם מוצאים את הדרך להיות עצמם בתוך קשר זוגי הרמוני, מתוך כנות ואותנטיות.

שמש בעקרב Scorpio

מים, קבוע, Sco

בני ובנות מזל עקרב הם בעלי עצמה וכח, מיניים, חושניים, אינטנסיביים ועמוקים. הם אוהבים קשר עיין, והקשרים שלהם עם אנשים משמעותיים ועמוקים. הם לא סובלים שטחיות בשום צורה. הם בעלי אינטואיציות גבוהות, יודעים לקרוא אנשים, קוראים בין השורות, ולרוב יש להם עניין והבנה של הפסיכולוגיה האנושית. בני ובנות עקרב מחפשים חוויה גבוהה יותר מהחיים, משהו שהוא מעבר לשגרת היום יום, לקריירה ומשפחה, למרות שמאד חשוב להם להצליח גם במישורי החיים הרגילים. הם זקוקים לאתגרים דרכם הם עוברים טרנספורמציה עמוקה. הם בעלי יכולות חקירה ומיקוד מעולות. הם אוהבים להיות בשליטה על כל מה שקורה סביבם וזקוקים להיות בעמדת כח. בנות ובני עקרב אוהבים להרגיש בגוף, לעבוד עם הגוף, ליהנות מהנאות חושיות של הגוף, יש להם המון תשוקה. יש מעט אנשים בחייהם והם מאד נאמנים להם. הם זקוקים לעבודה שהם יכולה להתמסר אליה עם כל לבם ונשמתם. יש להם מודעת גבוהה לכאב של החוויה האנושית, לכך שעונג וכאב הם אותו הדבר. הם עושים מה שהם רוצים, לא מפחדים מכלום, שום דבר לא עומד בדרכם. לבנות ובני עקרב יש כוחות ריפוי. יכולה להיות להם משיכה לצד האפל של החיים, לאוקולטיזם, לתורות הנסתר, לכישוף, לכל מה שטאבו, אסור, לא מדובר. לפעמים הם הולכים על הקצה. במסלול הנמוך – מנסים לשלוט בכולם ובהכל. במסלול הגבוה – טרנספורמ־ ציה, שחרור שליטה, שימוש בעוצמה לריפויי.

שמש בקשת Sagittarius

אש, משתנה, Sag

בנות ובני מזל קשת הם אופטימיים, שמחים ואוהבים ליהנות מהחיים. הם בחיפוש מתמיד אחר האמת, אוהבים להתנסות בחקר המחשבה. פילוסופית החיים שלהם מאד מעניינת והיא מאד מזוהה איתם ומגדירה אותם. הם בעלי תפיסה רחבה ותודעה רחבה. הם אוהבים ללמוד וללמד, לרוב הם תלמידים נצחיים ומורים נצחיים. הם רואים את התמונה הגדולה של החיים, מבינים שהכל זה בדיחה, שאין מה לדאוג כי אנחנו אף פעם לא בשליטה ואף פעם לא נעשה שום דבר מאה אחוז נכון. לכן יש בהם קלילות שאין לשום מזל אחר. הם כנים וישרים לפעמים אפילו בוטים ביושרה שלהם ובחוסר הרגישות שלהם להגיד את כל האמת שלהם בפרצוף. הם מאד רוחניים ומחפשים התפתחות רוחנית. הם לא אוהבים למלא פקודות והוראות, חשוב להם להיות חופשיים ללכת בדרך שלהם ולעשות את זה בזמנים שלהם. הם אוהבים לטייל, אוהבים את כדור הארץ, ומאד חשוב להם להיחשף לתרבויות חדשות וצורות חשיבה שונות. הם אוהבים שינויים. יש להם מערכות יחסים מאד מעניינות והם זקוקים להמון חופש אישי במערכות היחסים שלהם. בנות ובני קשת לא אוהבים להתעסק בדברים כבדים. הם בורחים מקשיים כמו מאש, ולרוב זה לא לטובתם. במסלול הנמוך – נהנתנות יתר וחוסר רגישות. במסלול הגבוה – התפתחות רוחנית שמאפשרת התמודדות עם קשיים.

שמש בגדי Capricorn

אדמה, יוזם, Cap

בנות ובני מזל גדי הם מנהיגים, רציניים, פרקטיים, אוהבים לעבוד, מאורגנים ושואפים להצטיין בכל מה שהם עושים. הם בעלי הישגים רבים וסטנדרטים גבוהים כל כך שגם להם עצמם לעיתים קשה לעמוד בהם. לכן קשה להם מאד להאציל סמכויות וזה משהו שהם צריכים ללמוד עם הזמן. יש להם אינטליגנציה גבוהה והם מאד מוכש־ רים. כל מה שלוקח חלק בחייהם חייב להיות באיכות גבוהה – הם אוהבים ספרים טובים, מומחים, מותגים מובילים, חופשות יוקרתיות. הם אף פעם לא מעגלת פינות, יש להם משמעת עצמית גבוהה. יש להם המון כבוד לגוף. הם יודעים לשמור על הגוף שלהם, לאכול בריא ולעשות פעילות גופנית ולכן בבגרותם הם נראים הרבה יותר צעירים לגילם. באופן כללי הם ילדים מאד בוגרים, אחראיים ורציניים, והם מתבגרים להיות יותר ילדיים וקלילים עם הזמן. לרוב הם לא אוהבים אירועים חברתיים אלא אם כן הם לשם מטרה. הם מורים טובים, יודעים להסתדר בעצמם, יודעים לדאוג לאחרים. לא בוטחת באחרים, במערכות יחסים הם נאמנים ומסורים אך יכולים להיות בוסים. במסלול הנמוך – עובדים קשה מדי, בוסים מדי, מתישים את עצמם. במסלול הגבוה – הם יודעים לעצור, לקחת חופש, להאציל סמכויות.

שמש בדלי Aquarius

אוויר, קבוע, Aqu

בנות ובני מזל דלי מיוחדים, ייחודיים ושונים. הם אוהבים ללמוד, מבריקים, אינטליגנטיים, חכמים, חקרנים, סקרנים וממציאנים. הם רוצים להשתמש בראש שלהם למטרות גבוהות, מתעניינים במדע ובהבנת טבע המציאות, וחושבים מחוץ לקופסא. הם הומניטריים, מהפכנים, עתידניים, מקדימים את זמנם. כנים ללא פשרות, אינטואיטיביים, יצירתיים ומעוררי השראה. בנות ובני דלי מורדים במוסכמות אבל לא מרגישים מאוימים מהן. הם זקוקים להמון חופש ולהמון ריגושים בחייהם ובעבוד־ תם. הם שונאים ללכת בתלם, אוהבים לעשות ההפך ממה שכולם לא עושים, למרות שזה לא תמיד בא לטובתם. הם מאד נאמנים לעצמם. לבנות ובני מזל דלי קשה להתחבר אבל כשהם מתחברים, הם החברים הכי טובים שיש. הם מתייחסים לכל בני האדם כשווים ומסתכלים עליהם בגובה העיניים. הם אוהבים חיי חברה וקהילה אבל גם אוהבים להיות לבד. לרוב יש להם חיים מאד מעניינים ולא שגרתיים. בנות ובני דלי הם סוג של חייזרים שבאו לבדוק מה המשמעות של להיות בני אדם. לכן, יש תחושה שהם תמיד קצת מסתכלים על הדברים מבחוץ, חוקרים אותם, ולא באמת חווים אותם. הם אף פעם לא מרגישים באמת שייכים והם חשים בשל כך גאווה אבל
גם צער מסוים. יכולה להיות להם נטייה לריחוק רגשי. קשה לבנות ובני מזל דלי לקבל ביקורת, הם מאד עקשנים ומאד חשוב להם שיקבלו אותם בדיוק כמו שהם.

שמש בדגים Pisces

מים, משתנה, Pis

בנות ובני מזל דגים הם מיסטיים, חולמניים, אידיאליסטיים ומלאי חמלה לכל חי. יש להם דמיון מפותח והם מאד יצירתיים, בעיקר בשירה, פרוזה, מוזיקה, ריקוד ועיצוב, אך לא רק. הם מתוקים, עדינים ואדיבים ושונאים להתרגז. יש להם טעם וסגנון מאד ספציפיים, הם אוהבים מינימליזם ופשטות. דגים הוא המזל האחרון בגלגל ובנות ובני דגים כבר פחות מחוברים להוויה הפיזית של הקיום שלהם אלא יותר להוויה שלהם כנשמה. לכן, הם זקוקים לגבולות, חוקים ומבנה כדי להבין מה מצופה מהם בהתנהלות הארצית. הם מרגישים קצת לא שייכים לעולם ויש בהם כמיהה לברוח ולחזור להיות נשמות. לכן יכולה להיות להם נטייה לאסקפיזם. מאד חשובה להם הפר־ טיות של שלהם עד כדי שהם מאד סודיים. הם אוהבת להיות בחברה אבל גם זקוקים לזמן לבד והם מאד אוהבים לשתוק יחד. הם רגישים מאד לסביבה, לכל מה שהם אוכלים, שותים, שומעים נושמים. לכן הם סולדים מעודף גירויים ורעשים. הם ספוג אנרגטי – סופחים אנרגיות של כל מי שנמצא בסביבתם. הם מוזרים, מצחיקים ומיוחדים. בני ובנות מזל דגים מאד רוצים לעזור לכולם, במיוחד לאנשים הכי מוזרים. מאד קשה להם להגיד לא ולשים גבולות. וזה משהו שהם צריכים ללמוד. מסלול
נמוך- הם לא יודעים מה הם רוצים, חווית חיים מבלבלת. ברמה הגבוהה – הם מוצאים איזון יפה בין רוח וקרקע.