בתים אסטרולוגים

מעבר לחלוקה ל 12 המזלות באופן שווה בגלגל, ישנה חלוקה נוספת לבתים. הבית הראשון מתחיל בקו האופק. מול האופק נמצא קו הזו־
גיות, DC והוא מתחיל את הבית השביעי. נקודת רום השמיים, שנמצאת בדיוק מעלינו ברגע הלידה, קובעת את תחילתו של הבית הרביעי.
מולה נמצאת נקודת ה IC ,קו הילדות, והיא מתחילה את הבית הרביעי. לאחר שמחלקים את המפה לארבעת החלקים בהתאם לנקודות
הקרדינליות, מחלקים כל חלק לשלושה חלקים שווים. הבתים לא שווים בגודלם כי יש רבעים יותר גדולים ויש רבעים יותר קטנים וזה תלוי
במיקום שלנו על פני הכדור.

לכל בית יש מזל שקשור אליו. מספרו של המזל בסדר המזלות תואם את מספר הבית. למשל, טלה הוא המזל הראשון ולכן הוא קשור לבית
הראשון. מזל שור הוא המזל השני ולכן קשור לבית השני. לכל בית יש גוף שמיימי ששלוט בו, בהתאם למזל שקשור אליו. למשל, תיאומים
קשור לבית השלישי. מרקורי הוא שליט תיאומים ולכן הוא גם שליט הבית השלישי.

מה אנחנו לומדים מהבתים על אישיותנו?

הבית בו נמצאת השמש שלנו הוא בית מאד דומיננטי בתמהיל האישיות שלנו. לפעמים הבית בו נמצאת השמש יותר חזק מהמזל בו נמצאת השמש.

אם יש במפה בית שיש בו שלושה גופים שמימיים או יותר, זהו בית דומיננטי בקביעת האישיות שלנו.

המשמעות הקלאסית של בתים היא כתחום החיים שבו אנרגיה מסוימת מופעלת.

למעשה, קריאת מפה היא הבנה של השילוב גוף שמיימי + מזל + בית
הגוף השמיימי הוא ה״מה״ – על איזו אנרגיה אנחנו מדברים (למשל מרקורי אנרגיה מנטלית וירח אנרגיה רגשית).
המזל הוא ה״איך״ – איך האנרגיה הזו באה לידי ביטוי. למשל מרקורי בסרטן אומר שהראש שלי עובד בצורה רגשית.
הבית הוא ה איפה. איפה האנרגיה הזו באה לידי ביטוי. באיזה תחום חיים שלי. למשל מרקורי בסרטן בבית עשירי, אומר שהחשיבה הרגשית שלי תבוא לידי ביטוי
בקריירה שלי.

בית ראשון
טלה, מאדים
גוף, אגו, פרסונה, דימוי עצמי, רושם ראשוני

את בהתבוננות ובחינה עצמית מתמדת. לכוכבים שנמצאים בבית הזה יש השפעה עצומה עליך. זה בית של עבודה עם האגו והעצמי – זיהוי של העצמי, היכרות עצמית, עבודה עצמית. אתה צריך לדבר על עצמך ולהשיג תובנות לגבי עצמך. במיוחד חשוב לך להבין מה מניע אותך, ובאילו מקומות בחייך אתה משתמש באנרגיה בצורה חיובית או שלילית כדי להשיג את מבוקשך. יש בך נחישות להשיג את רצונותיך. אתה אמיץ ויש בך משהו כוחני. יש לך צ׳י גבוה ואתה חייב לעשות פעילות פיזית יום יומית. לאנשים אחרים קשה לעמוד בקצב שלך וזה בסדר, כי אתה מאד עצמאי ואין לך בעיה להתקדם בעצמך.

בית שני
שור, ונוס (נגה)
ערך, ערך עצמי, כסף, רכוש

ערך או שווי, נוחות, ביטחון (בעיקר פיננסי) וחושניות. את מונעת מהצורך להבין את הערך האמתי של דברים. את אוהבת לאסוף אמנות ועתיקות ובקיאה בהיסטוריה שלהם, בחכמת האמנות היצירה שלהם ובאמנים שיצרו אותם. יש לך צורך עז לשלוט ולשמור על יציבות ונכסים פיננסים, מאחר והם נותנים לך תחושה של ביטחון. זה לא אומר בהכרח שאת אדם חומרי – את מאד אוהבת ומעריכה את ההנאות הפשוטות של החיים. את לא צריכה הרבה אבל את צריכה שזה יהיה שלך, ויכולה להיות לך נטייה לרכושנות. את מאד מקורקעת, מאד going easy ונוטה להיות שקטה ומודעת לעצמך בצורה שמגבילה אותך לבטא את עצמך בחופשיות, אולי מעט ביישנית. את אוהבת לחוות את העולם דרך כל חמשת החושים, ואת אוהבת טבע ופעילות outdoors .את אוהבת גינון, בישול והליכות בטבע. את מזינה צמחים ובעלי חיים. יש לך פוטנציאל של מפרנסת ראשית וכישורים של אומנית שעושה דברים עם הידיים.

בית שלישי
תיאומים, מרקורי (חמה)
תקשורת ויחסים עם הסביבה הקרובה

את עסוקה, מהירה, מולטי טסקינג. את מוכשרת בכתיבה ובתקשורת. את יכולה להיות מורה, אשת פרסום ושיווק או חוקרת. המיינד שלך רץ לכל כך הרבה כיוונים בכל רגע וקשה לך להתמקד, אבל את יכולה ללמוד ליצב את המיינד. יש לך צורך להיות מחוברת ברמה יום יומית עם האנשים שבסביבה המידית שלך. פרטי החיים שלהם מאד מעניינים אותך. את יודעת לאיזו מסעדה הכי כדאי ללכת, איפה לשתות קפה, מתי חברה שלך ילדה, למה חברים שלך נפרדו, אבל את פשוט לא מצליחה לזכור איפה שמת את המפתחות או למה התחלת לספר את הסיפור הזה בכלל? את מאד חברותית וחברתית, ויכולה להיות מעט מנותקת רגשית. יש לך הרבה מה להגיד ולספר, וקשה לך לשמור סודות.

בית רביעי
סרטן, ירח
בית, משפחה, שורשים ובטחון רגש

בית של הזנה תזונתית ורגשית, של נוחות, של בית חם, של משפחה, של תחושת ביטחון עוטפת, של הצמדות לזיכרונות העבר, של רגישות ושל בכי. אם השמש שלך בבית רביעי זה סימן שנולדת בשעת לילה, בזמן שכולם ישנים, ולכן זהו בית של זיכרון קולקטיבי שיכול להתבטא בפחד מחושך וחלומות רעים. יכול להיות שיש עניין בפסיכולוגיה, בטיפול, ברגשות, בהזנה ובהבנת הזרמים העמוקים שיוצרים את הרגשות והצרכים שלנו. יש רצון גדול להישאר בבית ולא לצאת ממנו הרבה, בין אם זה לבד ובין אם בני משפחה קרובים. את אוהבת נוחות, את המיטה שלך, את הילדים שלך ואת חית המחמד שלך. ביתך הוא מקדשך ואת בוחרת בקפידה את אלו שאת מוכנה להכניס אליו. את אוהבת להזין אחרים, במיוחד את הילדים שלך ובני משפחתך. את היסטוריונית של אירועי חייך, זוכרת את כל מה שקרה לך ברמה רגשית וחווייתית, ומאד קשה לך לשחרר את העבר, ופחדים שאוחזים בך. יש תחושה שאת נושאת בתוכך לא רק את הזיכרונות שלך אלא של האנושות כולה.

בית חמישי
אריה, שמש
יצירה, תשוקה, ילדים, רומנטיקה

חיים מלאי תשוקה ודרמות, כל מה שעובר עליך הוא הכי טוב או הכי קשה. הילדה שבך חיה ובועטת, היא אוהבת לשחק וליהנות. יש בך אהבה גדולה לילדים ולמשפחה. את מאד נאמנה לאנשים בחייך. רומנטית בלב ובנפש, את יצירתית ואת אוהבת להיות הכוכבת בסביבה ובמרכז הבמה. את אוהבת להתלבש יפה. כשאת נכנסת את מאירה את החדר. בעצם נוכחותך, את מבקשת שאנשים יתעוררו. את חייבת שתהיה לך תשוקה גדולה למה שאת עושה, ובמערכות היחסים שלך.

בית שישי
בתולה, מרקורי
יעילות, ארגון, בריאות, שירות

עניין ועיסוק בצמחי מרפא, תרופות טבעיות, רפואה מונעת, עיסוק מתמיד בשמירה על הבריאות ומניעת מחלות. אינפורמציה שמסודרת בצורה מאד מאורגנת, גיליונות אקסל. חיבור לעצמה הנשית, חיבור למחזוריות ומעגלי הירח, לאשה המרפאה השבטית של פעם. רצון עז לסדר, לארגן, ליישם מערכות, כישורים לסדר את הכאוס הכי גדול. יכולות ארגון פיננסיות מצוינות. חשוב לך שדברים יעשו בצורה הכי יעילה שיש. פרפקציוניזם ונטייה לעבודה רבה מדי שמונעת ע״י הרצון להיות בשירות לאחרים. נטייה למתח של מערכת העצבים, דאגה וחרדה. יכולה אפילו להיות נטייה למחלות או להיפוכונדריה. עניין רב ברפואה ובמחקרים ומדע, שישמש קודם לרפא את עצמם ואז אחרים. להרבה רופאים, אחיות ונטורופתים יש בית שישי חזק. גם אם זה לא הפך למקצוע, לרוב אנשי בית שישי ידעו להגיד לכולם מתי לאכול מה ואיך.

בית שביעי
מאזניים, ונוס (נגה)
מערכות יחסים

יש לך יכולות תקשורת מעולות ונטייה להתמקדות באחר, ולעיתים אף ויתור עצמי למען האחר ו/או תלות באחר. יש לך קסם אישי מהפנט ומאד קשה לך לקבל החלטות, עד כדי תחושת בלבול. את לא תמיד יודעת אם את רוצה להיות במערכת יחסים או לא, ומי שנמצא מולך לפעמים מרגיש בריקוד של משיכה ודחייה. את מחפשת הרמוניה, איזון והוגנות בכל. זה יכול להיות בתוך זוגיות או ברמה חברתית. יש לך יכולות גישור טובות, כישורים דיפלומטיים, ויכולות אנליטיות מצוינות שמאפש־ רות לך להגיע לאיזון פנימי. זהו בית של אמנים ומעצבים. האמנות שלך היא ביטוי חיצוני לצורך הפנימי למצוא יופי והרמוניה בכל. מאד חשוב לך ליצור רשת חברתית סביבך. את מתחברת לאחרים בקלות ויש לך המון אמפטיה. את יודעת להקשיב ויכולה לשים את עצמך בקלות במקומו של מישהו אחר. את יודעת לראות את שני צדי המטבע ולתת עצות טובות מנקודת מבט אובייקטיבית. לכן מאד מתאים לך להיות מטפלת, יועצת או מאמנת אישית. יכולה להיות גם משיכה למדעים כאמצע להבנה
איך דברים עובדים ביחד, מתאזנים ומוצאים הרמוניה.

בית שמיני
עקרב, פלוטו
מיניות, אינטימיות, טרנספורמציה

עיסוק בטאבו, צורך באינטימיות, אינטנסיביות, סרטי מתח, מותחנים פסיכולוגים, אוקולטיזם, מסתורין, עניין במוות, משיכה לצד לאפל. יכול להיות שהיתה חווית חיים קשה בילדות, התעללות מינית, אלימות, בגידה.

בית תשיעי
קשת, צדק
התרחבות תודעתית, אמונות, תפיסות פילוסופיות, נסיעות, לימודים גבוהים

את רוחנית, את מחפשת את האמת האוניברסלית, את אוהבת לטייל, לנסוע, להכיר צורות מחשבה חדשות, תרבויות וצורות חיים אחרות, את אופטימיסטית, אוהבת שינויים, התרחבות, ללמוד ללמוד ללמוד וללמד. את מורה נהדרת. את טובה בלכתוב ספרים ולספר על החוויות שלך, על כל מה שאת לומדת. את רואה את התמונה הגדולה, יודעת שהחיים הם בדיחה (right it get never ll’you ,(את הרפתקנית ויש לך מזל. את שונאת שגרה.

בית עשירי
גדי, שבתאי
קריירה, עבודה, שאיפות, מעמד, הצלחה

הכל אצלך הוא באיכות הכי גבוהה, עם יושרה וכוונה. יש לך הישגים רבים ומרשימים, תעודות הצטיינות. את אדם רציני. את שאפתנית ומכוונת מטרה מילדות. יש לך מוסר עבודה גבוה ואתיקה ואת מצפה מכולם לאותו הדבר. יש לך נטייה להיות workaholic .את רוצה לשרת את האנושות ומוכנה לעבוד קשה בדרך כדי להשיג את מטרותיך. תמיד יש לך הרגשה שאת לא טובה מספיק או לא עושה מספיק טוב וזה תמיד מניע אותך קדימה. את רוצה שיהיה לך הכי טוב מהכל, באיכות הכי גבוהה, ומאד חשוב לך מה אחרים חושבים עליך. מאד חשוב לך להיות שייכת ולהשתלב בחברה. את נועדת להיות מפורסמת בזכות העבודה שלך או שיש לך שאיפה להיות מוכרת בציבור. לרוב אנשי בית עשירי הם bloomers late ויכולים למצוא את ההצלחה שלהם בשלב מאוחר יותר בחיים. את מנהיגה נהדרת אבל יכולה גם להיות שתלטנית. יש לך אנרגיות של אבא.

בית אחת עשרה
דלי, יורנוס (אורון)
השתייכות קהילתית, חברויות, שאיפות

את לא אוהבת ללכת בתלם, את צריכה ללכת בדרך הייחודית שלך ולהביא דרכי חשיבה וחיים חדשות לעולם. את עתידנית ורוצה להביא את העתיד לכאן. את הומני־ טארית, אוהבת חיי קהילה וחברים. את הכי אוהבת להביא שינוי מהפכני לעולם. את מורדת במוסכמות וזקוקה להמון חופש. את לא יכולה שתהיה לך עבודה של 9 עד 5 למשל. את חושבת מחוץ לקופסא. את בעצם סוג של חייזר שבא לבדוק איך זה להיות בן אדם, מה המשמעות של זה. את חוקרת. את לא מרגישה שייכת ואת שמחה וגאה בזה אבל לפעמים זה גם מכביד עליך.

בית שתיים עשרה
דגים, נפטון (רהב)
חיבור מטאפיזי, רוחניות, ריפוי, חמלה

אתה אדם ששומר על הפרטיות שלך. אתה אוהב לחקור את מסתורי החיים, ומחובר לממדים שלא בהכרח נראים, אבל בהחלט מורגשים. אתה רגיש, מלא חמלה, יצירתי ואוהב להתבודד. אתה אוהב להזין אחרים ולהיות בשירות לאלו שיש להם פחות מזל מלך. אתה ספוג אנרגטי וזקוק לזמנים של התבודדות כדי להתיר את האנר־ גיות שלך משל אחרים. זה הבית האחרון, בית של סיום מעגל, של התכנסות של כל מה שעברת בגלגולים הקודמים לפני התחלה חדשה. אתה מחובר לנשמה שלך יותר מלהוויה הקיומית הנוכחית, אתה יודע שאתה גדול יותר מזה. בעבר היו שולחים אנשים עם בית 12 חזק לבתי משוגעים כי לא הצליחו להבין אותם. לאנשי בית 12 יש פוטנציאל להיות מתקשרים, קוסמים, מכשפים. הם מבינים הכי טוב מכולם את האנרגיות הקיומיות, אבל בגלל שהתפיסות האלו כל כך לא נורמטיביות ולא מקובלות (בעיקר בגלל שרוב האנשים לא מצליחים להבין אותן או להתחבר אליהן) אז יש תחושה של בלבול, ערפול, אפילו שגעון. האם אני מצליח להפריד בין מה האמת לאשליה? בין האנרגיה שלי לאנרגיות של אחרים? לפעמים יש תחושה שאתה בכלל לא מהעולם הזה ויש בכך מן האמת. לעיתים יש נטייה למלנכוליה והבנת יופיה של עצבות. יש פחד מהפגיעות העצמית ומהאכזריות שבעולם. לפעמים יש רצון לברוח מהקושי של החוויה האנושית באמצעות סמים, אלכוהול, בריחה למסכים. לאנשי בית 12 יש דמיון מפותח ונטייה להיות אמנים פסיכולוגים.